Projekty domów jednorodzinnych, parterowych - ARCHIGRAPH - gotowe projekty domów

Rozwiązanie Energooszczędne - POMPY CIEPŁA

Świadomość wyczerpalności kopalnych źródeł energii, a w konsekwencji wciąż wzrastające ceny paliw takich jak: gaz, węgiel, olej opałowy, skłaniają nas do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła energii.

Nowością ostatnich lat jest wykorzystywanie energii geotermalnej, czyli zgromadzonej w ziemi, do ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych. W tym przypadku mamy do czynienia z pewnego rodzaju przełomem. Naturalne źródła energii stają się sprzymierzeńcem taniego i trwałego komfortu. Jednocześnie, spośród wszystkich energii odnawialnych, pompa ciepła jest jedynym rozwiązaniem, które może być stosowane prawie wszędzie przez cały rok.

W przeciwieństwie do słońca i wiatru pompa ciepła pracuje zarówno w dzień jak i w nocy bez potrzeby zapewniania stałych dostaw paliwa jak ma to miejsce w przypadku gazu, drewna, węgla czy oleju. Energia pozyskiwana z powietrza, wody lub gruntu jest przetwarzana bezpośrednio przez pompę ciepła do ogrzewania mieszkania, ciepłej wody użytkowej lub wody w basenie. System grzewczy jest niewidoczny, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Jak działa pompa ciepła?

czytaj więcej...

 
Kontakt | Nasi Partnerzy | Oferta dla Dewelopera | Newsletter | Zamów katalog | Forum